Pożegnanie ks. Piotra

7 pozegnanie ks piotraZ dniem 1 sierpnia br. ks. dr Piotr Marchwicki, na co dzień pomagający w duszpasterstwie w naszej parafii, decyzją przełożonego Prowincji Księży Salezjanów został skierowany do parafii Św. Jana Bosko w Poznaniu na Winogradach. Ks. Piotrowi podziękowaliśmy za posługę w naszej parafii w niedzielę 23 lipca br. podczas Mszy św. o 12.15.

Ks. dr Piotr Marchwicki urodził się w Śremie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie i przyjął święcenia w 1993 roku. W trakcie studiów odbył praktykę duszpastersko-pedagogiczną na Sycylii, a później studiował na Salezjańskim Uniwersytecie Papieskim w Rzymie. W 2002 roku obronił doktorat na UKSW w Warszawie. Od 2002 roku pracował w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym przy ul. Kolejowej, a przez 10 lat był jego dyrektorem. W naszej wspólnocie parafialnej pomagał od jesieni 2007 roku.