WIGILIA PASCHALNA

W sobotę 3 kwietnia o godzinie 21:00 rozpoczęliśmy uroczysty obchód świąt Zmartwychwstania Pańskiego, liturgią Wigilii Paschalnej. Ta najważniejsza z liturgii w ciągu roku składa się z następujących części: liturgia światła, liturgia słowa, liturgia chrzcielna i liturgia eucharystyczna. Najpierw na zewnątrz kościoła kapłan poświęcił ogień i od niego zapalił Paschał. Potem uroczyście Paschał został wniesiony do kościoła, napełniając ciemną świątynię swoim blaskiem. Od świecy paschalnej wszyscy zapalili swoje świece. Potem wysłuchaliśmy radosnego orędzia wielkanocnego. Podczas Wigilii Paschalnej wysłuchaliśmy rozbudowanej liturgii słowa, która przypomniała nam na nowo historię zbawienia. Podczas liturgii chrzcielnej odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Na uzupełnienie Mszy św. odbyła się radosna procesja rezurekcyjna.