Uroczystość Bożego Ciała 2019 r.

 

20190620 174329 Copy20 czerwca 2019 r. przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 17:00 rozpoczęła się tradycyjna procesja Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Przy czwartym ołtarzu okolicznościowe kazanie wygłosił Ksiądz Profesor Prałat Bogdan Częsz. W swoich rozważaniach podkreślił, że procesja Bożego Ciała to nasze wyznanie wiary. Tak ważne szczególnie w tym roku, gdyż niedawno w naszej ojczyźnie doszło do bluźnierczego wyszydzenia tak ważnego dla nas kultu Eucharystii. Wyznajemy naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie - Jezusa wyszydzonego. Jednak odpowiedzią na pojawiające się bluźniercze profanacje wiary chrześcijańskiej, ma być nasza jeszcze mocniejsza wiara. Świat może zapomina o Bożej obecności, to jednak chrześcijanie są tymi, którzy temu światu dają życie. Zgodnie ze słowami z Listu do Diogneta (pochodzącego z II wieku) chrześcijanie są tym w świecie, czym dusza jest w ciele. Wiemy, że ciało bez duszy to zwłoki, a świat bez chrześcijan nie miał by tego, co najważniejsze - pierwiastka duchowego. 

Na zakończenie procesji Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Antkowiak podziękował wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy do galerii: http://mbbolesna-poznan.org/index.php/template-features/uroczysto-boego-ciaa