WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu do południa sprawuje się Mszę Świętą Krzyżma tylko w kościołach katedralnych.
W tym roku podczas Mszy św. o godzinie 17:00 dziesięcioro dzieci przystąpiło do Wczesnej Komunii Świętej.
O godzinie 19:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchód Świętego Triduum Paschalnego. Jak zawsze na początku Mszy podczas hymnu "Chwała na wysokości Bogu" zabrzmiały wszystkie dzwony, by po tym hymnie wraz z organami zamilknąć. W dniu ustanowienia Eucharystii szczególnego znaczenia nabiera komunia św., która została udzielona pod obiema postaciami. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy. W tym roku ze względu na stan epidemii w liturgii w kościele mogło uczestniczyć tylko 48 osób. Pozostali wierni uczestniczyli poza świątynią lub poprzez transmisję internetową.