Chór Dolorosa

Dyrygent: Mateusz Tomczyk, tel. 516055292, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezes: Witold Frąckowiak, tel. 601749007

Chór Parafialny „Dolorosa” został założony z inicjatywy śp. ks. kanonika Janusza Piotrowskiego, który razem z grupą entuzjastów w 1985 roku pierwszy raz publicznie zaśpiewał w naszym kościele 12 grudnia 1985 roku na Mszy św. o 19.00. Ks. Janusz dyrygował swoim ukochanym chórem aż do śmierci 15 marca 2012 roku.

„Dolorosa” jest czterogłosowym chórem mieszanym. Nazwa odnosi się do patronki parafii, pierwotnie chór został założony pod nazwą „Adoramus”, którą zmieniono w 1999 roku.

W ciągu 32 lat działalności w jego szeregach śpiewało blisko 270 chórzystów, a prowadziło go 4 dyrygentów. Obecnie chór składa się z 12 sopranów , 11 altów , 6 tenorów i 8 basów.

Od stycznia 2018 roku chórem „Dolorosa” dyryguje pan Mateusz Tomczyk, wychowanek profesora Stefana Stuligrosza, wieloletni śpiewak Poznańskich Słowików. a także innych chórów z Poznania i okolic, założyciel zespołu wokalnego „Bel Suono”. Prywatnie, dyrygent jest wnukiem byłych chórzystów z założycielskiego składu zespołu, a także zbiegiem okoliczności był chrzczony przez założyciela chóru ks. Janusza Piotrowskiego. Z dyrygentem współpracuje Zarząd, wybierany spośród członków chóru, który wspomaga prace organizacyjno-administracyjne.

Opiekunem duszpasterskim naszej wspólnoty jest ks. proboszcz Eugeniusz Antkowiak.

Chór swoim śpiewem ubogaca liturgię Mszy Świętej Niedzielnej, a także śpiewa podczas ważnych uroczystości w naszej parafii. W repertuarze znajduję się muzyka sakralna, od początków renesansu po współczesnych kompozytorów, zarówno Polskich jak i zagranicznych, od Wacława z Szamotuł po Ole Gjeilo. Liczne wycieczki pozwalają na budowanie więzi wewnątrzwspólnotowej oraz zdobywanie sympatii słuchaczy podczas wyjazdowych występów.

Każda próba zaczyna się modlitwą oraz naszym chóralnym zawołaniem: ŚPIEWAJMY PANU!,  na które odpowiadamy: Z RADOŚCIĄ!!!

Chętnych zapraszamy na nasze próby w poniedziałki od godz. 19.00 do 20.30, a także czwartki od 19.00 do 21.00.